PRVÝ DOJEM UROBÍTE LEN RAZ. Prečo to platí dvojnásobne práve pri predaji Vašej nehnuteľnosti?

Množstvo ľudí prípravu svojej nehnuteľnosti pred predajom podceňuje. Čo je veľká chyba hneď z dvoch dôvodov. Tým prvým je, že realitný trh sa za posledné roky mimoriadne zmenil. Dnes Vám na zaujatie budúceho kupujúceho už nestačí narýchlo odfotená fotka mobilným telefónom so zlým svetlom a v tom najhoršom možnom prípade aj neporiadkom alebo strohý inzerát v novinách. Druhým je ten, že nikto nepozná Vašu nehnuteľnosť lepšie, ako vy sám.

Plánujete predať svoju nehnuteľnosť? Tu vám prezradím pár tipov, ktoré používajú profesionáli.

Nepredávate byt či dom. Predávate domov. Emóciu.

V prípade štandardných nehnuteľností je naozaj veľký predpoklad, že drvivá časť záujemcov v súčasnej dobe bude z kruhu ľudí, ktorí primárne riešia svoje bývanie. Nebudú to žiadni investori s veľkým množstvom nehnuteľností. Budú to mladé páry, ktoré si hľadajú svoje prvé bývanie, prípadne rodiny, ktoré potrebujú väčší priestor, či chcú vymeniť bývanie v meste za pokojnejšiu lokalitu. Práve Váš dom môže byť pre nich to pravé. Títo ľudia kupujú emóciu. Pokiaľ chcete správne a výhodne predať nehnuteľnosť, Vašou úlohou je im tú pozitívnu emóciu vytvoriť.  Budúci kupujúci si  potrebuje predstaviť samého seba, svoju rodinu. Je to pre neho veľký životný krok a vašou úlohou, je mu tomu to čo najviac uľahčiť.

Wellness, hotely a katalógy

Už ste premýšľali nad tým, prečo na Vás profesionálne fotografie z hotelových centier, internetových wellness ponúk alebo katalógov predajne nábytku pôsobia tak dobre? Pokiaľ predávate byt či dom, ukážte záujemcom čo najlepšie ponúka. Vytvorte zo svojej spálne či obývačky hotelovú izbu, prehoďte cez kreslo či posteľ deku, položte knihu, alebo v zimných mesiacoch tácku so šálkou dobrého horúceho čaju. Z kúpeľne spravte malý súkromný wellness. Jednoduchým použitím malých sviečok, naaranžovaných uterákov. A zbavte sa nepotrebného nábytku. Zaručene schovajte všetky hygienické potreby, sprchové gély, zubné kefky. Vzdušnosť, čistota a jednoduchosť sú jedným z Vašich najdôležitejších spojencov. Že máte kreslo ešte po starom otcovi, ku ktorému máte citový vzťah je síce úžasné, ale ak zbytočne zapĺňa priestor, jeho prínos bude pri obhliadkach skôr diskutabilný. Iste, je to trochu pracné, ale výsledok zaručene stojí za to. Samozrejme, všetko s mierou a treba nájsť tú správnu hranicu medzi odkladiskom nepotrebných zbytočností a štyrmi holými stenami.

Domáci majster

V každej domácnosti sa občas niečo pokazí, treba to opraviť či vymaľovať. Je to pochopiteľné. Tiež je pochopiteľné, že pri každodenných starostiach a povinnostiach na to jednoducho nie je čas a z jednoduchého „spravím to nabudúce“ zrazu máme niekoľko rokov a menšie či väčšie problémy sa len kopia. Ak sa ale zakaždým potknete o vyčnievajúci schod, na ktorý ste si už medzičasom síce zvykli, nie je lepší čas na opravu, ako práve pred predajom. Máte 3 malé deti a hovoríte si, že tá stena je umelecké dielo a možno z malého bude raz Picasso, ale hodilo sa by ju predsa už len vymaľovať? Smelo do toho. Prasknutá obkladačka? Zlomená lišta? Vypadávajúca kľučka? Nefunkčná žiarovka či vypínač? Vyhrňte si rukávy a pustite sa do práce. Často minimálna investícia dokáže zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti rádovo o niekoľko tisíc.

Neutralita

Každý má iný vkus a ak váš byt či dom nebol na mieru zariadený interiérovým dizajnérom, je takmer isté, že Váš vkus sa nebude zhodovať s vkusom kupujúceho. Preto sa snažte o čo najviac neutrálne prostredie, hlavne čo sa týka farieb a stien. Ak sa deťom páči krikľavo zelená detská izba, čo by ste boli za rodiča, keby ste im ju nedopriali, však? Bohužiaľ, Vaše starostlivé rodičovské správanie však už nemusí oceniť záujemca, ktorý sa napriek všetkému dostaví na obhliadku, aby si tú krásu pozrel naživo. Biele steny sú najlepšou možnou voľbou, opticky zväčšujú priestor a ak budú miestnosti ešte navyše čerstvo vymaľované, nemáte čo pokaziť.

Nech sa zelení

Kvety sú veľmi vďačný a relatívne nenákladný a nenáročný doplnok, ktorý dokáže každú miestnosť mimoriadne zútulniť. Nemusíte teraz zo svojej obývačky robiť botanickú záhradu ale vhodne zvolená elegantná váza na stole, drobné kvety na parapete či väčšie rastliny v dizajnových kvetináčoch na zemi dokážu zázrak.

Budiš svetlo

Ďalším tipom ako svoju domácnosť doslova rozžiariť je svetlo. Nikto na bývanie nehľadá temnú pivnicu ale krásny vzdušný a svetlý priestor. Najlepšie je to prirodzené, avšak nič nepokazíte aj tým umelým, niekedy to inak nejde. Umyté okná, odtiahnuté závesy, vyhrnuté žalúzie. Je to predsa najsvetlejší byt na ulici;-)! Ak sa dá, obhliadky plánujte zásadne počas dňa.

Nechajte to na nás

Ak som Vás so všetkými týmito bodmi vystrašil, ospravedlňujem sa, nebolo to mojim cieľom. Je však pravda, že predaj nehnuteľnosti si vyžaduje nejakú prípravu a nie je to tak jednoduché, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Ak to však necháte na nás, vieme z predaja vyťažiť maximum. Nehnuteľnosť pripravíme, profesionálne nafotíme a vyinzerujeme na všetky dostupné portály, aby zasiahli maximálny počet záujemcov. Dlhoročné skúsenosti v oblasti predaja, významné meno na trhu, niekoľko stoviek predaných nehnuteľností ročne a tisícky spokojných klientov garantujú spokojnosť s našimi službami.


0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

CHCETE PREDAŤ ALEBO PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ?

Zanechajte nám nezáväzne váš email a číslo. My sa vám ozveme.